BTA25-800CW3G
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BTA25-800CW3G
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Voltage - Off State : 800 V
Series : -
Mfr : onsemi
Supplier Device Package : TO-220AB
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 25 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 250A @ 60Hz
Package / Case : TO-220-3
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 50 mA
Triac Type : Standard
Description : SNUBBERLESS TRIAC, 800V, 25A, TO
Contact Now
TRIAC Standard 800 V 25 A Through Hole TO-220AB