K1500E70RP3
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
K1500E70RP3
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors DIACs, SIDACs
Product Status : Active
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Current - Breakover : 10 µA
Voltage - Breakover : 140 ~ 170V
Supplier Device Package : TO-92
Mfr : Littelfuse Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Output : 1 A
Package / Case : TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Current - Hold (Ih) (Max) : 150 mA
Description : SIDAC 140-170V 1A TO92
Contact Now
Diac/Sidac Thyristor 140 ~ 170V TO-92